Hlavička

"Kulturou a sportem proti kriminalitě, kulturou a sportem proti drogám..."

* Nově vzniklá FILINGER a.s. podpořila kromě stálých partnerů svého předchůdce - FILINGER - Výroba betonářské armatury, mezi které patří například atletický oddíl AC SLOVAN LIBEREC, FLOORBALL CLUB LIBEREC, Oddíl skoků na trampolíně TJ LOKOMOTIVA LIBEREC, fotbalový oddíl mladších žáků TJ JISKRA VRATISLAVICE a další, i Malé studio Liberec a Hospodářskou fakultu Technické univerzity v Liberci cenou za nejlepší diplomovou práci obhájenou v červnu 1998.

[Obrázek - předávání ceny za nejlepší diplomní práci]

* V sobotu 19. září proběhla v Domě kultury v Liberci stejně jako vloni
přehlídka možností účelného využívání volného času dětí a mládeže
"Kulturou a sportem proti kriminalitě, kulturou a sportem proti drogám"

* Nedílnou součástí přehlídky se stalo opět Mistrovstvím ČR družstev ve skocích na trampolíně FILINGER­CUP ´98. Návštěvníci mohli vidět i trampolínisty, kteří se připravují na olympijské hry v Sydney v roce 2000 - juniorské mistryně Evropy v synchronním skákání Lenku Honzákovou a Petru Vachníkovou, dále Denisu Langerovou, Petra Dufka a Vladimíra Nováka. Z libereckých např. loňského vítěze Českého poháru v synchronním skákání Petra Fialu.

[Obrázek - vyhlášení vítězů FILINGER-CUP'98]

* Novinkou bylo zařazení ekologické části "Příroda není na jedno použití". Autorem je ZO ČSOP Armillaria Liberec. Program zahrnoval slavnostní vyhodnocení soutěže o nejlepší sběratele separovaného odpadu z řad žáků a nejlepší koordinátory z řad učitelů základních škol libereckého regionu, ekologickou divadelní pohádku Divadla Piškot "Jak se zachraňuje Země" a odborný seminář k problematice třídění a následného využití pevných komunálních odpadů určený zejména představitelům měst a obcí, okresních úřadů a firem poskytujících ekologické služby. Také návštěvníci akce mohli přinést svůj příspěvek ke sběru separovaného odpadu - po celý den se sbíraly PET lahve, plastové kelímky, igelitové sáčky, hliníkové obaly, tetrapakové krabice a vybité monočlánky.

[Obrázek - keramická dílna]

* V předsálí si mohli návštěvníci zaskákat na trampolíně, zahrát stolní tenis nebo zastřílet na floorballovou branku slavných libereckých Crazy Girls a Crazy Boys. Dále si mohli vyzkoušet svou zručnost s nůžkami, papírem a keramickou hlínou. Skládala se puzzle, navlékaly korále. Nechyběly počítače, bojová umění, skautské dovednosti, sportovní šerm, zpěv ani tanec. Jako novinku jsme zařadili do programu i ukázky práce mladých chovatelů, modelářů a deskové hry. Celodenní program moderoval moderátor RCL David Jelínek.